Meridiány

Energetické meridiány ľudského tela hrajú najdôležitejšiu úlohu v procese udržovania zdravia tela.

Meridián je energetický kanál, po ktorom je smerovaný tok energie.

Organizmus ľudského tela je pretkaný sieťou meridiánov – kanálov, ktorými sa pohybujú živiny, cirkuluje životodarná energia, a všetko, čo je pre život nevyhnutné, je úplná výmena informácii medzi všetkými vnútornými orgánmi.

Meridiany vykonávajú dôležité funkcie ako:

  • riadenie prietoku krvi a vitálna energia
  • harmonizácia jing a jang
  • revitalizácia svalov a kostí
  • úľava kĺbom

Meridiány spolu komunikujú komplexným spôsobom, zatiaľ čo prenášajú energiu z jedného na druhého. V dôsledku koordinovanej práce meridiánov v zdravom tele sa nastavená hladina energie udržuje. Keď sme chorý, naša choroba sa prejavuje buď v nadmernom množstve alebo v nedostatku energie v jednom alebo niekoľkých orgánoch naraz.

Pokiaľ ma telo nadbytočnú energiu, ja v stave Jing, a pokiaľ je nedostatok, tak je v stave Jin.

meridiany

Existuje veľký kruh energetickej cirkulácie, podľa ktorého meridiány, v určitom poradí po sebe, vytvárajú uzavretý systém, ktorý striedavo stimuluje každý orgán, zaisťuje rovnomerné rozloženie energie v tele.

Pokiaľ je napríklad kanál v oblasti končatín blokovaný, potom je pohyb energie v celom kanály obtiažný (pamätáte z fyziky: pokiaľ prúd klesá, napätie v sieti klesá….) a to vedie ku skutočnosti, že orgány nedostávajú potrebnú energiu. V dôsledku toho nepracujú v normálnom režime a nevykonávajú svoje funkcie.

Energetické meridiány ľudského tela hrajú najdôležitejšiu úlohu v procese udržovania zdravia tela.

Všetky patologické procesy začínajú na povrchu a nakoniec prenikajú do hĺbky. Pokiaľ je teda vonkajší vplyv časom napravený, ide odstrániť samotnú príčinu choroby.

Prístrojovú akupunktúru vykonávame prostredníctvom prístroja Diacom Urmium . Po absolvovaní terapie, môžete cítiť úľavu od zdravotných problémov.

Meridiany